Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 06.12.2012 10:47:31 

Naši mazlíčci

Fotogalerie

 

  Plemena a fotogalerie mých ušáků      

Semi


                            Tak toto je můj  mazlík zakrslý beránek. . Jmenuje se Semi kvůli své sametové srsti...Je to kříženec nejspíš durýnského a japonského beránka.Velice rád papá tak asi proto mě tak přerostl.
 
Borůvka  
 
 
  
  

Je to samička slovenského sivomodrého rexe. Patří do středních plemen má kolem 4 kg.Svým vzhledem připomíná tato zvláštní srst samet. Barva je modrošedá, lesklá. Bílé znaky jako u bílopesíkatých plemen. Oči jsou modrošedé.    

 
   
 
Líza
 
 
  

 Samička castorexe.barva hnědá, srst hustá...

 

 

 

Vanda

 

       
Samička dalmatinský strakáč hnědý rex (DSh REX).
 
 
Vanessa Mae
 
 
  Vanessa je samička zakrslého králíčka lvíčka.Narodila se 3.2.2007.Má nádhernou hustou dlouhou srst a modré oči.Teprve se všechno učí ale je to jediný králíček kterého chovám doma v pokoji.Miluje mrkvičku a jablíčko.  

  Rex

 

 

 

    

 

 

 

 

Je samec castorexe.Králík se zvláštní krátkou srstí.váží kolem 4,5 Kg. Patří mezi krátkosrstá plemena.Délka uší je 11 - 12 cm, uši jsou pevné a vzpřímené, dobře osrstěné. Rexovitá srst je velmi hustá a pružná. Vzhledem ke kůži je postavení chlupů kolmé, nikoliv šikmé jako u ostatních plemen králíků.  Svým vzhledem připomíná tato zvláštní srst samet. Barva je červenohnědá, podobná barvě kaštanu. Vnitřní strany nohou, bříško a spodní strana ocásku jsou bílé. Barva očí tmavěhnědá, drápky jsou tmavé.
 

 

 

Zrzka

     

 

Je samice stříbřitožlutého králíka.Má menší vzrůst cca 3,5 kg , kratší ouška, patří do malých plemen.Je oblíben mezi chovateli pro dobrou plodnost, dobrý růst mláďat i dobrou jatečnou výtěžností masa, které ma velmi jemnou konzistenci(velmi chutné) 

 

 

Zrzka II a Zrzka III

    

 
 
 

Samička stříbřitožlutého králíka.Malé plemeno váží kolem 3.0 kg.

 

 

 Fanda

 
Samička Českého strakáče ale s modrou kresbou.


  ČS byl vyšlechtěn z králíků běžně chovaných na venkově.Důraz se klade na správnou kresbu. Základní barva je bílá, krajina nosu černá vytváří kresbu nazývanou motýlek.okolí očí je skvrnité, i na skráních jsou skvrny. na hřbetě je úhoří pruh a po bocích je několik skvrn.
 Nejoblíbenější jsou strakáči se skvrnami černými ale jsou i s modrými, i žlutými.Hmotnost je 3,5 - 5 kg.Vysoká plodnost, předností je dobré využívání objemných krmiv.

 

 

 

 

Bára
 
   
 
Samička čes.strakáče s modrou kresbou.
 

 
 
TOPlist